Jil Sander

Jil se narodila 25. listopadu 1943 v městě Wesselburen, v Německu v blízkosti Hamburku. V Krefeldu vystudovala textilní design a začala  pracovat jako redaktorka  módního časopisu.  Ve svých 25 letech  začala sama modely navrhovat a  otevřela si svůj první butik. Jako návrhářka přišla s perfektními kalhotovými kostýmy, elegantními kabátky, krátkou blůzkou a dalšími úžasnými kousky. Vše bylo vyrobeno z luxusních materiálů v prosté šedé, modré, bílé a černé barvě.

Její modely jsou elegantně strohé bez zbytečných okras a extravagantností.  Možná ani nevíte, že právě této ženě vděčíme za tzv. cibulový look. Ano, to právě Jil Sander přišla s chytrým vrstvením různých kousků. Jil je také označována jako královna minimalismu, jemná Jil či kašmírová královna. Všechny tyto přezdívky poukazují na to, co pro svět módy nadaná Němka znamená. Když se Jil Sander v rozhovoru zeptali, co je moderní a zda pro důkaz stylu stačí vlastnit kabelku uznávané značky, odpověděla: „Styl je způsob, jak se člověk pohybuje, jak myslí a samozřejmě jak se obléká. Mít úroveň znamená podtrhnout vlastní osobnost tak, aby člověk nevypadal jak věšák na šaty.“

Webová stránka využívá pouze funkční, krátkodobé cookies za účelem správného fungování webu. Nemáme žádné statistiky ani marketingové kampaně.
Beru na vědomí